Závod horských kol do vrchu již po pětadvacáté


Ve čtvrtek 14. září 2023 se konal za dodržení všech hygienických opatření již 25. ročník Závodu horských kol do vrchu pro žáky středních škol. Jako každoročně bylo místo startu Harcov Myslivna a po lesních cestách závodníci dorazili do cíle na Maliník v Jizerských horách. Trať měří 6 100 m a převýšení je 400 m. Závod organizuje SŠaMŠ, Na Bojišti, Liberec s povolením od Lesů ČR, a.s. V letošním roce byla hojná účast středních škol Libereckého kraje a 3 závodníky přivezl pan učitel tělesné výchovy z Weinau Schulle Zittau. Všichni účastnící obdrželi v cíli tričko s logem závodu, chlapci a dívky na prvních třech místech věcné ceny, diplomy a medaile.
V letošním ročníku zvítězil student ze školy Kateřinky Vojtěch Karásek v čase 22:10. Nejlepší čas mezi děvčaty měla studentka Kateřina Skácelová studující na škole Kateřinky Liberec, která trať zdolala za 31:12 minut.
Poděkování patří SŠaMŠ, Na Bojišti, Liberec, která každoročně zajišťuje trička a materiál pro pořádání závodu. O hladký průběh závodu se postarali rozhodčí – Karel Brokl, Petra Picková, Jiří Hozák, Zuzana Kolačná a Jiří Blažek. Závod se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky. Jsou to i Vaše lesy, chovejme se tady ohleduplně.
Příští 26. ročník Závodu horských kol do vrchu se bude konat 12. září 2024.

Výsledková listina: vysledková_listina_25.rocnik_zavodu_horskych_kol_14_9_2023

Článek o závodu vyšel i v Libereckém deníku.

FOTOGALERIE