Informace ke zkouškám


⇒Testy se provádí po ukončení výuky a výcviku na Magistrátu v Liberci ve 2. patře. V současné době se konají v pondělí podle časů přidělených jednotlivým autoškolám (rozpis termínů na jednotlivý měsíc je u plánu jízd a je třeba se dostavit před stanoveným časem).

Za první zkoušku je nutné na pokladně Magistrátu  předem zaplatit 700,- Kč (na terminálu si zadat ¨POKLADNA-POPLATKY¨) a doklad předložit komisaři před zahájením každé zkoušky společně s dokladem totožnosti (ten má mít každý občan vždy u sebe).

Za opravnou zkoušku se platí jen opravovaná část: TEST = 100,- Kč, OÚV (technika sk. C,CE,D,DE) = 200,- Kč, JÍZDA = 400,- Kč (platí se pouze jako jedna, přestože se opakují pro dvě skupiny) . Pokud se koná opravná zkouška v sobotu, nebo poslední pátek v měsíci, je nutné zaplatit poplatek v pracovních dnech. !!! Poslední pátek v měsíci není úřední den = Magistrát pro veřejnost uzavřen)!!!

Platba ve škole:

  • za první zkoušku se neplatí, je v ceně kurzu.
  • za opravné zkoušky (test – technika – jízda) jsou ceny uvedeny v aktuálním ceníku AŠ. Na rozdíl od Magistrátu je nutné platit jízdu za každou opravovanou skupinu vozidel ( např.: A+B, B+C, A+CE, apod.).

Od července 2021 je na dokončení zkoušky jeden rok od zahájení zkoušky (to znamená datum prvního testu), a maximálně tři pokusy z každé části zkoušky (test, jízda, technika). Po 3. neúspěšném pokusu je nutný nový výcvik (jízdy) nebo výuka (teorie) dle ceníku, a po absolvování je možné opět provést 3 zkoušky (stále platí do jednoho roku od zahájení úplně první zkoušky = 1. TEST). Po tomto opětovném neúspěchu (3x neprospěl-a) je nutné absolvovat celou autoškolu pro dané skupiny v plném rozsahu a začít novou zkoušku od začátku ( to je prvním testem a počítá se opět jeden rok od první zkoušky po nové výuce).

Ceník ⇒