Informace ke zkouškám


⇒Testy se provádí po ukončení výuky a výcviku na Magistrátu v Liberci ve 2. patře. V současné době se konají převážně v pondělí podle časů přidělených jednotlivým autoškolám (rozpis termínů na jednotlivý měsíc je u plánu jízd a je třeba se dostavit před stanoveným časem).

Na pokladně Magistrátu je nutné předem zaplatit za zkoušku 700,- Kč a doklad předložit komisaři před zahájením každé zkoušky společně s dokladem totožnosti (ten má mít každý občan vždy u sebe). Za opravnou zkoušku se platí jen opravovaná část: TEST = 100,- Kč, OÚV (technika sk. C,CE,D,DE) = 200,- Kč, JÍZDA = 400,- Kč. Pokud se koná opravná zkouška v sobotu, nebo poslední pátek v měsíci, je nutné zaplatit poplatek v pracovních dnech. !!! Poslední pátek v měsíci není úřední den = Magistrát pro veřejnost uzavřen)!!!

Ve škole se za první zkoušku neplatí, je v ceně kurzu. Ceny za opravné zkoušky (test – technika – jízda) jsou uvedeny v aktuálním ceníku. Na rozdíl od Magistrátu je nutné platit jízdu za každou opravovanou skupinu vozidel ( např.: A+B, B+C, A+CE, apod.).

Od července 2021 je na dokončení zkoušky jeden rok od zahájení zkoušky, a maximálně tři pokusy z každé části zkoušky. Po 3. neúspěšném pokusu je nutný nový výcvik nebo výuka (dle ceníku) a po absolvování je možné opět provést 3 zkoušky (stále platí do jednoho roku od zahájení úplně první zkoušky). Potom tomto neúspěchu je nutné projít opět celou autoškolu pro dané skupiny v plném rozsahu a začít novou zkoušku od začátku (počítá se znovu jeden rok).

Ceník ⇒